A londoni események ismét csak Pakisztán szerepét vetik fel. Senki tudja pontosan mi folyik abban az országban, illetve egy páran nagyjából tudjuk, csak ez a téma még annyi érdeklődést sem kelt mint Afganisztán vagy Irak. Csicsmann Lászlónak van egy tanulmánya abban kötetben, amiben én is írtam nemrég Afganisztánról, a 321 oldalon kezdődik. Nem pont ez a témája, de biztos vagyok hogy érinti.
A folyóiratunkban is írt még korábban egy tanulmányt az indiai-pakisztáni viszonyról, abban a körben is megkerülhetetlen a paki terrorszervezetek. Az itt van.
Pakisztánnal én is foglalkoztam egy tanulmányomban még 2001 után, de az nincs fent a neten.
Katona Magda is sokat foglalkozik a témával, ám valahogy ömlesztve a közepébe ugorva. Kezdő érdeklődőnek kicsit nehéz szerintem megérteni az ő tanulmányaiból a pontos erőviszonyokat, szereplőket.
Amire a terrorszervezetek mellett oda kell figyelni, az a paki közoktatás állapota, illetve, ami helyette van. A medresze, a vallási iskolák hálózata, amely teljesen a kormány ellenőrzésén kívül áll és amelyből több tízezer van. A legtöbbjével semmi baj nincs az oktatás színvonalán és az oktatott tárgyakon kívül. Ám néhányat a paki terrorszervezetek, vallásilag fanatikus csoportok arra használnak, hogy mossák át fiatalok agyát. Itt egy 2004-es de még mindíg jó cikk Persze a reformokból nem lett semmi, azóta sem.
Egyébként a CNN-t nézve tiszta hülyeség megint, amit csinálnak. Most már palackos vizet, szájrúzst sem lehet felvinni a gépre. Mi lesz akkor, ha valaki laptopból fog majd bombát csinálni, az lesz a vége a biznissz utazásoknak?
Vagy valaki a gépen található egységekből (ülésszövet, székdarabok, catering maradványok) akar majd bombát csinálni?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése