egy ismerősöm, aki szintén olvasta a HVG-s cikket, arra hívta fel a figyelmem, hogy esetleg a cikkből az jöhet át az olvasónak, hogy ez igazából egy katonai projekt. Pedig nem. Ez civil munka, ahol a katonák csak védenek, és az ISAF biztonsági stabilizációs céljait szolgálják. Azt hiszem egyenlőre itthon kevesen tudják, hogy valójában mit is kell csinálni, mire is van ott az a minimum egy civil ember a katonák mellett, mi is pontosan a feladata. És elszúrjuk komolyan, ha sürgősen nem találunk ki valamit. A hollandok nem tudni mit csináltak ott két évig, de abból ítélve, hogy egyetlen egy emberük (egy külügyes) volt csak a katonákkal, úgy tűnik, hogy igazás semmit. Ez azért lehetne überelni, de úgy tűnik mi se fogjuk, ehelyett kiszorunk majd az ablakon évi 11 milliárd forintot. nem is tudom, sok az?
Ami különösen meglepett a mai hétvégi újságokban a két hazai politikus jelenléte külpolitikában. A Népszabadságban Eörsi Mátyás ír a libanoni konfliktustól, ami csak abból a szempontból érdekel, hogy végre egy magyar politikus, bár Eörsiről még én is tudom, hogy érdekli a külpolitika, gondolatai, nézetei is vannak (ami jó) még ha nem is értek vele mindenben egyet.
Még nagyobbat lepődtem, amikor Schöpflin György fidesz EU képviselőről olvasom, hogy a opendemocracy.net en ő is hozzászólt a témához. Meglepetés, mert a Fideszből nem láttam éreztem idáig senki külpolitikai affinitásúnak (mínusz Martonyi persze). Az opendemocracy.net baloldali, háborúellenes, de normális érthető, nem bevadult fajtából, ahol értékes írások szoktak lejönni. Magyar ember, itt, ráadásul angolul? Szóval meglepett. Aztán rákerestem Schöpflinre és minden világossá vált. Angliában élt így nem véletlen az érdeklődés a külvilág felé, nem az begyepesedett magyar politikus fajta. Éljen, hogy van ilyen a Fideszben.
Ajánlottak egy magyar blogot, nem ismerem, de beteszem, mert 1. jöjjön minden blog ami magyarul külpollal, közel-kelettel foglalkozik, 2. a mostani bejegyzése jól szedi össze a Hezbollah propaganda gépezetének visszáságait. Ez teljesen elképzelhetőnek tűnik és reálisnak.
Nyilvánvalónak tűnik, hogy Napi Dzsihád hova húz, nyilvánvaló, hogy Izraelnek is megvannak a maga húzásai, amelyekért elítélhető. Mindenki húzzon, oda ahova akar, aki tudja meg ossza el a hírek mögött rejlő valóságot. Én a részemről hozzáfűzhetem: ebben most igaza van.
1 megjegyzés:
Kedves Uram:), az tény hogy Izrael felé húzok de szeretném leszögezni hogy sem származásom sem msámilyen pénügyi vagy egyéb kapcsolódás miatt. Hanem a tények. Amit látok az az hogy Izraelt támadják minden oldalról. És a tények azok amiért én az ő oldalán állok.
Megjegyzés küldése