kedd, június 26, 2007

Baglani kormányzó itthon, ópium jelentés és Kanada Afganisztánban

Állandó olvasótáborom valahol 20 es 50 között lehet. Elégedett vagyok az élettel.

Tegnap voltam a bagláni kormányzó sajtótájékoztatóján. Politikai napilapok, Hír TV, MT1, és a szerény Kül-Világ folyóirat. Nem kérdeztem semmit, mert az ott elhangzó válaszok újságíróknak valók. Ez nem a miniszter és a kormányzó hibája, hanem minden sajtótájékoztató sajátossága. Voltak kérdések is, úgyhogy érdeklődve olvasom majd, hogy mi lesz a mai újságokban.

Az ENSZ kihozta 2007-es kábítószer jelentését, itt van a full text anyag. Van benne szó a termelésről és fogyasztásról, a csempészútvonalakról és az egyes fő termelő országok eredményeiről..

"Canadian Forces in Afghanistan címmel elkészült egy príma 160 oldalas jelentés. Van benne szó a PRT-ről, a fejlesztés és biztonság összefüggéséről, a nyugati világ türelmetlenségéről, "sikerüldözéséről", hogy Afganisztánban is évek alatt akarunk eredményt látni.

Viewed through a historian’s lens it might be noticed that since the Second World War, Western tolerance for protracted conflict has become quite limited. Public opinion at home, detached as it is from the reality of the battlefield, can turn on a dime and force governments to bring the troops home, just because citizens feel they have had enough.
In some ways, this sounds a little selfish, especially when such considerations do not
include any attempt to understand what might happen to those we are trying to help if we
pack up and go home.
Virtually all witnesses told the Committee that it will take decades to get Afghanistan
back on its feet as a thriving member of the international community. “Balkan-like time” is
how Ambassador Christopher Alexander described the expected time-line.

Okos emberek készítették ez az anyagot. Az írják később - és büszke vagyok magamra mert én is kitértem erre a tanulmáynomban -:

The Canadian Forces mission in Afghanistan has been somewhat misunderstood by Canadians, subject to unbalanced reporting by the media and inadequately explained by the government. The mission never has been and never will be a peacekeeping mission. This is not a mission in which Canada is an impartial observer. We have chosen to stand with the democratically elected Government of Afghanistan and against the insurgency that opposes it.

És végül egy szerkezet ábra vagy mi, ami a kanadai részvételt helyei el az ISAF misszióban:

Nincsenek megjegyzések: