Honlapunkon és a szakmai műhelyek honlapjain a következő hat hónapban figyelemmel kísérhető a stratégia készítésének folyamata - ahogyan a résztanulmányokból tanulmányok lesznek, azokból kutatói összegzés készül, végezetül pedig a Külügyminisztérium munkatársainak közreműködésével összeáll a külkapcsolati stratégia. A munka egyes szakaszairól, eredményeinek vitájáról rendszeresen tájékoztatást adunk majd.
Tehát ezek itt a tágabb külkapcsolati anyagok
Nagyon büszke vagyok arra, aki bevállalta azt az itthon szokatlan, külföldön normális tettet, hogy a háttéranyagok és a stratégia kialakítása nem a háttérben (Ami itt azt jelenti titokban) folyik, hanem a nyilvánosság előtt. Persze a végső dolgokat a politikusok döntik el zárt ajtók mögött. De ez OK, végül is a felelősség az övék. Addig viszont kommentálhatóak az események. És ha látja a köz (akit nagyrészt nem érdekel), hogy kik írják, kik csinálják (főleg szakemberek, bár ez nem derül ki se a Küm, se a HVG oldalairól. Én odatennék minden név alá egy rövid életrajzot, publikációkkal), talán hitelesebbnek fogja tartani. Igy sem fog (szerintem) beleszólni sokkal több ember, így sem lesz jelentősen befolyásolva a politikai és szakmai irányvonal, de mégis az emberek előtt történik az egész. Nem lesz az érzése az emberenk, hogy valamit eltitkolnak előle, mert ha ilyet érez, a következő gondolata: biztos azért mert valami gáz van körülötte.
Az is az ötlethez tartozik, hogy az egész a HVG online-ra is felkerült, onnan is el lehet érni, lehet hozzászólni. De fent van természetsen a külügy honlapján is. Baloldalt a menüsorban lehet látni a témákat és a műhelyeket. Ez utóbbiak közül valamiért lemaradt a Magyar Külügyi Intézet. Furcsa mód a Szóljon hozzá szekcióban lehet látni a linkeket. De azért ide is bemásolom.
- A magyar kultúra szerepe Magyarország nemzetközi politikai és gazdasági kapcsolatainak fejlesztésében (Szerző: Pröhle Gergely)
- A külpolitikai stratégia kulturális-társadalompolitikai aspektusai (Szerző: Tamás Pál)
* * *
Nemzeti azonosságtudat. Megújításának és fejlesztésének feltételei, intézményrendszere
- Korszerű magyar nemzetfogalom
- A nemzetpolitika feltételrendszere az uniós tagság körülményei között
- Autonómia, önkormányzatiság és kisebbségi magyar közösségépítés
- A nemzeti identitás megőrzésének, megújításának intézményrendszere
* * *
Magyarország szomszédsági kapcsolatainak jövője
Lehetőségek és feladatok
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése