Ma leadtam a Beszélőnek egy cikket 24000 karakterben, egész jó lett. Egy árnyalatnyival hosszabban írtam benne a PRT-k feladatáról, hiába lassan alakulnak ki a gondolatok. Ma megtartotta első ülését a Tárcaközi Bizottság. A MEH irányításával ebben a ülnek azok a tárcák, akik összeadják a PRT embereit és büdzséjét. Gondolom a kormányhatározat felsorolja a tárcákat, majd utánkeresek. Úgy tudom a TKB múlt hónapban jött léttre és most ülésezik először. kiváncsi vagyok milyen ötletek futottak be a civil feladatokra a minisztériumokból,d egondolom semmi sem fog kiszivárogni.
Azt sem tudom, hogy a múlt havi PRT konferencia milyen eredményekett hozott a magyar félnek. Bali József HM szakállamtitkár valahol nyilatkozta, hogy a HM-nek nem sokat, révén ők már múlt év óta kapcsolatban vannak a hollandokkal és többi NATO nemzettel, akik PRT-t visznek és a tervezéssel nem várták meg az idei kormányhatározatot, hanem már korábban nekiláttak az olvasásnak
Az Independent szerint az afgán heroin 6-9 hónap alatt éri el Nagy-Britanniát. Az előző évi kiemelkedő termés idén lenyomta az árakat 40 font/grammra. Afgnisztánban minden tizedik ember érintett a bizniszben, persze főleg mint farmer.
Idén az első félévben annyi támadás volt a kormány és nemzetközi erők ellen, mint egész tavaly. A cikk még foglalkozik a délen a tálib fenyegetés miatt bezárt iskolák ezreivel, illetve, hogy paki ISI parancnokok hogy próbáltak (itt már tegyük kis: állítólag) térképpel a kezükben rávenni az ellenállókat, hogy akkor, hol melyik sulit kellene felgyújtani.
A kanadaiakat ott érte támadás Kandahár tartományban, ahol napokkal korábban súlyos veszteségeket okoztak a táliboknak. A katonák részéről egyetlen részt idéznék be:
"In most of the ambushes, we actually do very well," said Hope.
"We're in armoured vehicles and we have 25 millimetre cannons and machine guns. We're actually able to turn in and fire at an enemy who we can see at night, but who can't see us."
240 ausztrál utász(?) a holland kontingensbe tart.
Anthony Cordesmann egy nagyon alapos és informativ tanulmányt dobott össze az izraeli-libanoni konfliktsuról. Idáig ehhez foghatót még nem láttam. A kutató kiegyensúlyozott általában is, ittsem nagyon csúszkál egyik oldalra sem. Neves szakemberről van szó, méghozzá egy grafománról, aki ontja magából az elemzéseket a közel-keleti konfliktusról. Rengeted anyaga van fent a neten, Irakról, Iránról, mindenről. A mostaniból csak egy részt emelnék ki (nem én találtam):
no serving Israeli official, intelligence officer, or other military officer felt that the Hezbollah acted under the direction of Iran or Syria 15. oldal
Végül a Newsweekben Evan Thomas próbálja meg összerakni a londoni eseményeket némi amerikai kitekintéssel. Ez is jó hosszú
És csak hogy a saját témámmal is foglalkozzam, Üzbegisztánban újabb furcsaságok a vallásgyakorlás terén, idézem: The state Religious Affairs Committee told the religious leaders that they and their clergy must stop their members and those who regularly attend places of worship from sharing their beliefs with anyone except in places of worship. If anyone does share their beliefs outside places of worship, it is proposed that they be fined between 200 and 600 times the minimum monthly salary, Forum 18 was told. One estimate from within Uzbekistan (detailed accurate economic information is closely guarded by the state) is that the minimum monthly salary is about $10.
A rendelkezés mindenkire vonatkozik, nemcsak a muszlimokra (ők a többség, de vannak orosz ortodoxok, protestáns kisegyházak, zsidó és katolikus közösségek). A Religious Affairs Committee egyfajta rettegett erőszakszervezet lesz lassan. arra már eddig is volt példa, hogy ez a tanács határozza meg, hogy mi fér bele a vallásosságba, a vallásgyakorlásba, meddig mehet el az egyén hitének gyakorlásában. Amolyan Egyházügyi Hivatalként funkcionál, azzal a különbséggel, hogy aki az ő utasítására kerül börtönbe, főleg ha iszlám fundamentalizmussal vádolják, akkor gyakran már csak hullazsákban jön ki, vagy abban sem, mert eltűnik.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése